Grupa KALGRUP

Grupa KALGRUP

Grupa KALGRUP to grono producentów warzyw, zrzeszające łącznie 21 członków. Powierzchnia upraw plantatorów wynosi około 1000 hektarów. Cała produkcja polowa prowadzona jest ze szczególną dbałością o środowisko naturalne, jakość warzyw oraz zdrowie konsumentów. Pojemność magazynów pozwala na przechowywanie do 13 tys. ton warzyw w warunkach chłodniczych, co zapewnia dostarczanie wysokiej jakości wyrobów oraz niezawodność ich dostaw przez cały rok. Produkty grupy Kalgrup można znaleźć przede wszystkim na półkach największych sieci handlowych. Wiele lat pracy w branży spożywczej pozwoliło producentom na zdobycie sporego doświadczenia w dostarczaniu warzyw, jak również pozyskanie klientów w kraju i za granicą.

Wyzwanie
Wysokiej jakości warzywa, które są dostarczane przez grupę Kalgrup, muszą spełniać szereg wymogów, począwszy od momentu uprawy przez plantatora, aż do dostarczenia ich do klienta. Dlatego tak ważne jest, by zachowane były wszelkie normy i wymagania branży spożywczej. Istotne jest także zachowanie całościowej dokumentacji wraz z informacjami o pochodzeniu i historii danego warzywa, w związku z czym uzupełniliśmy nasz system Asiston WMS o Kartę Pola.

Rozwiązanie
Wzbogacenie systemu Asiston WMS o funkcjonalność Karty Pola, umożliwiło stworzenie bazy wiedzy, zawierającej informacje o pochodzeniu danego warzywa. System pozwala na przeprowadzenie szczegółowej analizy historii jarzyn, dzięki temu, że dotyczące go niezbędne dane są zapisywane na karcie. Poprzez wykorzystanie wbudowanych funkcjonalności systemu Asiston WMS możliwa jest sprawna koordynacja przepływu produktów na hali m.in. przyjmowanie produktów na stan magazynowy w czasie rzeczywistym, przypisywanie im lokalizacji czy monitorowanie etapu realizacji poszczególnych zamówień. System Asiston WMS udoskonala czynności związane z realizowaniem wydania produktów do klientów przy pomocy rozbudowanych funkcjonalności pakowania oraz zbierania towarów.
Rezultat:

  • Zapewnienie pełnej dokumentacji dotyczącej uprawy warzyw
  • Usprawnienie pracy poprzez gromadzenie informacji w jednym systemie
  • Skrócenie czasu zbierania i gromadzenia informacji
  • Zautomatyzowany proces dystrybucji zadań dla poszczególnych pracowników
  • Pełny nadzór nad magazynami z dowolnego miejsca i urządzenia