Korzyści platformy B2B

Asiston B2B jest naszym autorskim produktem, który wspomaga obsługę hurtowej sprzedaży online. B2B sprawnie optymalizuje proces nabycia towaru, a także gwarantuje automatyzację całego procesu. Platforma ta zawiera szczegółowe informacje o produkcie, ich zdjęcia i właściwości.

Podstawową funkcją Asiston B2B jest bezustanna analiza złożonych w systemie zamówień (w tym statusu realizacji). Dzięki temu systemowi, poza możliwością tworzenia rabatów istnieje sposobność pobrania dokumentów, takich jak faktury sprzedaży.

korzyści b2b

Efektywna współpraca wewnętrzna

korzyści b2b

Bezpieczeństwo

korzyści b2b

Obniżone koszty

korzyści b2b

Uporządkowana baza danych

korzyści b2b

Większa elastyczność

korzyści b2b

Możliwość ustalania rabatów

korzyści b2b

Raporty sprzedaży

korzyści b2b

Poprawa przepływu informacji

korzyści b2b

Efektywna współpraca wewnętrzna

Skuteczna współpraca wewnętrzna w handlu jest szczególnie ważna w kontekście sprzedaży internetowej. Kooperacja pomiędzy odrębnymi działami w przedsiębiorstwie ma kluczowe znaczenie dla sukcesu handlu internetowego. Cały personel powinien mieć wgląd do danych, takich jak archiwum klientów, bazy zamówień, stany magazynowe. Poprawne zarządzanie komunikacją, w tym regularne spotkania zespołu i korzystanie z narzędzi komunikacji w czasie rzeczywistym w znacznym stopniu ułatwia kooperację między działami.

korzyści b2b

Bezpieczeństwo

Asiston B2B jest zabezpieczony hasłami, dzięki czemu osoby z zewnątrz, które nie są upoważnione, nie mają do niego dostępu. Każdy użytkownik systemu posiada własny login i hasło. Jest to kluczowe dla zapewnienia prywatności, poufności danych oraz ochrony przed nieuprawnionym dostępem. System umożliwia ścisłą kontrolę dostępu do informacji, co przyczynia się też do zachowania integralności.

korzyści b2b

Obniżone koszty

Dzięki Asiston B2B przedsiębiorstwo redukuje wydatki, np. poprzez zmniejszenie kosztów utrzymania pracowników w biurze czy minimalizowanie procesu drukowania. Na obniżenie kosztów przy jednoczesnym zwiększeniu dochodów ma także wpływ restrukturyzacja całej organizacji i jej poszczególnych działów (m.in. księgowość i produkcja). Za sprawą rozbudowanej konkurencji w handlu elektronicznym przedsiębiorstwa oferują korzystniejsze ceny oraz warunki, co również przyczynia się do minimalizacji kosztów sprzedaży online.

korzyści b2b

Uporządkowana baza danych

Asiston B2B umożliwia dostęp do informacji na temat: danych kontaktowych klienta, zakresu działalności firmy, branży, wielkości firmy, preferencji dotyczących produktów i usług, historii transakcji itp. Posiadanie wyżej wymienionych materiałów ma wpływ na wzrost sprzedaży i zadowolenie konsumentów. Baza danych w systemie Asiston B2B jest prosta w użyciu i udostępniona różnym działom w organizacji po to, by dane zawarte w bazie mogły być umiejętnie wykorzystane do poprawy efektywności operacyjnej.

platforma b2b - co to jest?

Większa elastyczność

Asiston B2B to zamknięty system, do którego nie ma wglądu nikt z zewnątrz. Systemy nie są statyczne i powinny ewoluować wraz z rozwojem firmy lub zmianą jej celów. B2B jest w stanie dopasowywać się w zależności od potrzeb firmy. Wydajne oprogramowanie zapewni efektywną pracę całemu zespołowi.

korzyści b2b

Możliwość ustalania rabatów

Asiston B2B ułatwia stosowanie obniżek cen, dzięki czemu organizacje mogą znacznie zwiększyć sprzedaż. Poprzez politykę rabatową, przedsiębiorstwa budują lepszą pozycję na rynku oraz poprawiają wizerunek marki, czym zwiększają konkurencyjność, a w oczach klientów są postrzegane, jako dbające o społeczność i oferujące korzystne warunki zakupu. Ponadto, oferując rabaty na artykuły, które są od dawna magazynowane, można szybciej pozbyć się nadmiaru produktów i zwiększyć ich przepływ.

korzyści b2b

Raporty sprzedaży

Raporty sprzedaży w systemie Asiston B2B (Business-to-Business) są narzędziem analizy, które pomaga przedsiębiorstwom monitorować i oceniać swoje wyniki sprzedażowe. Te raporty dostarczają informacji na temat różnych aspektów sprzedaży, takich jak przychody, marże, trendy sprzedażowe, analiza klientów itp. Są one istotne dla skutecznego zarządzania sprzedażą w środowisku B2B. Raporty sprzedażowe w systemie B2B są niezwykle przydatne dla menedżerów sprzedaży i decydentów, ponieważ dostarczają im istotnych danych do podejmowania strategicznych decyzji biznesowych.

korzyści b2b

Poprawa przepływu informacji

Prawidłowy przepływ informacji w systemie Asiston B2B przyczynia się do lepszej efektywności operacyjnej, bardziej precyzyjnego planowania, doskonalenia obsługi klienta oraz budowania trwałych relacji biznesowych. Jest to kluczowy element skutecznej strategii B2B, który pozwala firmom osiągnąć konkurencyjną przewagę i lepsze rezultaty w dynamicznym otoczeniu biznesowym.

Proces sprzedaży hurtowej w systemie Asiston B2B

złożenie zamówienia

Złożenie zamówienia

system ERP

Wysłanie danych do systemu ERP

realizacja zamówienia

Realizacja zamówienia

e-faktury

Faktura w ERP

e-faktury

E-faktury w systemie B2B

analiza przedwdrożeniowa

Dla kogo jest dedykowany system Asiston B2B?

System Asiston B2B przeznaczony jest zarówno dla średnich, jak i dużych organizacji, które prowadzą działalność biznesową i nawiązują transakcje handlowe z innymi firmami. Służy do ułatwienia i usprawnienia wymiany towarów, usług i informacji pomiędzy przedsiębiorstwami.

Przedsiębiorstwa korzystają z systemów B2B, aby nawiązywać relacje biznesowe, dokonywać transakcji zakupu i sprzedaży, zarządzać łańcuchem dostaw, udostępniać informacje o produktach, śledzić zamówienia i wiele innych zadań związanych z handlem i współpracą biznesową.

Moduły systemu Asiston B2B

panel administracyjny

Panel administracyjny

Moduł odpowiada za dodawanie i usuwanie użytkowników systemu. Pozwala również określać role tych, którzy korzystają z oprogramowania.

katalog produktów

Katalog produktów

Moduł zawiera zbiór produktów wraz z podziałem na kategorie produktowe, a także pozwala na integrację z systemem ERP.

obsługa zamówienia

Obsługa zamówień

Moduł pozwala na wykonanie czynności, które są związane z realizacją zamówień złożonych przez klientów.

e-faktury

E-faktury

Moduł umożliwia wgląd do faktur wystawionych w systemie ERP oraz do zarządzania nimi.

newsletter

Newsletter

Moduł pozwala regularnie informować użytkowników o zmianach w ofercie czy innych istotnych wydarzeniach w firmie.

livechat

Livechat

Moduł pozwala na stały kontakt zarówno między pracownikami i kierownikami, jak i opiekunami handlowymi oraz kontrahentami.

obsługa techniczna

Obsługa techniczna

Moduł pozwala gromadzić i udostępniać specjalistyczne informacje swojemu otoczeniu. To przede wszystkim baza wiedzy i eksperckie FAQ, pomagające rozwiązać samodzielnie najprostsze problemy.

reklamacje

Reklamacje

Moduł pozwala na zarządzanie reklamacjami zgłaszanymi przez klientów. Dzięki określeniu numeru seryjnego każdego produktu możliwa jest szybka identyfikacja i obsługa reklamacji.

zapytania ofertowe

Zapytania ofertowe

Moduł ułatwia klientom zadawanie pytań dotyczących oferty, dzięki przejrzystym i wygodnym w obsłudze funkcjonalnościom.

rabaty

Rabaty

Moduł umożliwia użytkownikom z pełną swobodą realizować nawet najbardziej złożone strategie cenowe.

zarządzanie oddziałami

Zarządzanie oddziałami

Moduł pozwala na zarządzanie oddziałami oraz konfigurowanie adresów dostaw, przydzielanie do nich towarów czy nadawanie im indywidualnych cen.

system powiadomień

System powiadomień

Moduł pozwala skrócić czas reakcji na zachodzące w obrębie aplikacji wydarzenia. Jeśli pojawi się nowe zamówienie, każdy upoważniony pracownik zostanie o tym poinformowany.

statystyki i raportowanie

Statystyki i raportowanie

Moduł zapewnia dostęp do statystyk i raportów, umożliwiających sprawne pobieranie danych, takich jak: zestawienia czasu produkcji, kosztów wytworzenia produktu czy wyników kontroli jakości.

aktualności

Aktualności

Moduł służy do dodawania, usuwania oraz zarządzania aktualnościami w systemie.

etapy analizy przedwdrożeniowej

System lojalnościowy

Moduł ułatwia budowanie relacji z klientami, wspieranie działań promocyjnych oraz kierowanie kampaniami reklamowymi.

regulamin

Regulamin

Moduł zawiera regulamin, który należy zaakceptować przed złożeniem pierwszego zamówienia, a po każdej zmianie zasad klient nie zamówi żadnych towarów do momentu zaakceptowania aktualizacji.

Zdobądź przewagę konkurencyjną – wybierz system Asiston B2B już dziś!

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać darmową konsultację.

system b2b

Potrzeby klientów biznesowych zmieniają się coraz częściej

Klienci biznesowi są równocześnie konsumentami, więc swoje oczekiwania i potrzeby biznesowe zaczynają nakreślać na podstawie swoich doświadczeń zakupowych z sektora B2C.

Naszym zadaniem jest bieżące obserwowanie trendów rynkowych i ogólnch zwyczajów zakupowych konsumentów. Projektujemy autorskie rozwiązania biznesowe w taki sposób, że zostają one w pełni respektowane przez klientów z wielu różnych branż z sektora B2B.

Platforma handlowa B2B pozwala zrealizować zazwyczaj obydwie funkcje naraz, zarówno sprzedażową, jak i wizerunkową. Jest odpowiednim narzędziem służącym pozyskiwaniu klientów, dzięki któremu mogą oni uzyskiwać wszystkie przydatne informacje, konieczne do podjęcia decyzji zakupowych.

Integracje z zewnętrznymi systemami
Klienci często korzystają z kilku systemów informatycznych, które pochodzą od różnych dostawców. W celu usprawnienia pracy i zapewnienia płynnego przepływu informacji integrujemy nasze produkty z aktualnie wykorzystywanymi w przedsiębiorstwie systemami. Zintegrowaliśmy wdrożone przez nas rozwiązania z programami takimi jak: SAP, IFS, Comarch, Tecdoc, Symfonia, Wapro, Subiekt GT, Navireo i wieloma innymi, a także z różnorodnymi aplikacjami zewnętrznymi. Z łatwością powiążemy dowolną ilość systemów informatycznych, uzyskując pożądany efekt.
BaseLinker
Comarch ERP XL
IFS
Comarch
Insert
wapro erp
Tec Doc
Subiekt nexo
sage Symfonia
Subiekt GT
SAP
navireo
Comarch ERP Optima
Insert GT
enova 365
symfonia
Insert nexo

Nasze realizacje

asiston eod
Arsanit

Wdrożenie systemu Asiston EOD miało na celu usprawnienie zarządzania, przechowywania oraz obiegu dokumentów, a także komunikacji wewnątrz firmy.

asiston b2b
Ekolhouse

Zaprojektowanie oraz wdrożenie nowoczesnej platformy sprzedażowej Asiston B2B.

asiston eod
Serwis Kop

Zaprojektowanie elektronicznego systemu obiegu dokumentów.

asiston eod
Pestar

Zaprojektowanie oraz wdrożenie nowoczesnego systemu Asiston EOD.

asiston wms
Auto Kasacja Recycling

Zaprojektowanie systemu do kontroli przyjęć i wydań magazynowych.

asiston dedykowane
OVS S.p.A.

Zaprojektowanie oraz wdrożenie zaawansowanego systemu sprzedażowego, pozwalającego na dynamiczne dopasowanie do oczekiwań i potrzeb klienta

asiston b2b
Micros

Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy internetową platformę sprzedaży B2B z zaawansowanym systemem cenników, rozbudowanym filtrowaniem oraz wielokoszykowością dla hurtowni części elektronicznych Micros.

asiston wms asiston produkcja
FotoGift4u

Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy system kontroli przyjęć i wydań magazynowych z dedykowanym modułem handlowym w celu zoptymalizowania procesów kompletacji zamówień.

asiston produkcja
Wanas

Zaprojektowanie oraz wdrożenie nowoczesnego systemu Asiston Produkcja.

asiston b2b
Topgan

Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy platformę B2B, której głównym celem jest zautomatyzowanie procesów sprzedażowych oraz zwiększenie zasięgu odbiorców, a także usprawnienie obsługi zamówień.

asiston wms
Topeshop

Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy system kontroli przyjęć i wydań magazynowych z dedykowanym modułem handlowym w celu zoptymalizowania procesów kompletacji zamówień.

asiston eod
Remondis

Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy system usprawniający zarządzanie obiegiem dokumentów oraz komunikację wewnętrzną w firmie.

asiston b2b
GB United

Celem zaprojektowania i wdrożenia platformy B2B jest zautomatyzowanie procesów sprzedażowych oraz zwiększenie zasięgu odbiorców, a także usprawnienie obsługi zamówień.

asiston wms
Reh4Mat

Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy system kontroli przyjęć i wydań magazynowych w celu zoptymalizowania procesów kompletacji zamówień

asiston eod
Hutrem Serwis Sp. z o.o.

Głównym celem wprowadzenia systemu elektronicznego obiegu dokumentów była potrzeba usprawnienia zarządzania obiegiem dokumentów oraz komunikacje wewnętrzną w firmie.

asiston e-commerce
WIPMEB

Zintegrowanie sklepu internetowego z Subiektem linii GT.

asiston eod
Instytut Lecha Wałęsy

Wprowadziliśmy elektroniczny obieg informacji oraz dokumentów, ułatwiający komunikację i współpracę pomiędzy oddalonymi ośrodkami

asiston wms
Profesjonal

Zaprojektowaliśmy oraz wdrożyliśmy system, który usprawnił i uporządkował pracę całego skupu, pozwalając rejestrować towary.

asiston b2b
TechTime

W ramach realizowanego projektu zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy zaawansowaną aplikację sprzedażową – Asiston B2B.

asiston wms
VeggieFresh

Zaprojektowaliśmy oraz wdrożyliśmy zaawansowany system magazynowy zwiększający efektywność przeprowadzanych procesów.

asiston wms
Uren Novaberry Sp. z o.o.

Zaprojektowaliśmy oraz wdrożyliśmy zaawansowany system magazynowy.

Nasze realizacje

Arsanit

Arsanit
Wdrożenie systemu Asiston EOD miało na celu usprawnienie zarządzania, przechowywania oraz obiegu dokumentów, a także komunikacji wewnątrz firmy.

Ekolhouse

Ekolhouse
Zaprojektowanie oraz wdrożenie nowoczesnej platformy sprzedażowej Asiston B2B.

Serwis Kop

Serwis Kop
Zaprojektowanie elektronicznego systemu obiegu dokumentów.

Pestar

Pestar
Zaprojektowanie oraz wdrożenie nowoczesnego systemu Asiston EOD.

Auto Kasacja Recycling

Auto Kasacja Recycling
Zaprojektowanie systemu do kontroli przyjęć i wydań magazynowych.

OVS S.p.A.

OVS S.p.A.
Zaprojektowanie oraz wdrożenie zaawansowanego systemu sprzedażowego, pozwalającego na dynamiczne dopasowanie do oczekiwań i potrzeb klienta

asiston dedykowane

OVS S.p.A.
Zaprojektowanie oraz wdrożenie zaawansowanego systemu sprzedażowego, pozwalającego na dynamiczne dopasowanie do oczekiwań i potrzeb klienta

asiston dedykowane

OVS S.p.A.
Zaprojektowanie oraz wdrożenie zaawansowanego systemu sprzedażowego, pozwalającego na dynamiczne dopasowanie do oczekiwań i potrzeb klienta

asiston dedykowane

OVS S.p.A.
Zaprojektowanie oraz wdrożenie zaawansowanego systemu sprzedażowego, pozwalającego na dynamiczne dopasowanie do oczekiwań i potrzeb klienta

asiston dedykowane

OVS S.p.A.
Zaprojektowanie oraz wdrożenie zaawansowanego systemu sprzedażowego, pozwalającego na dynamiczne dopasowanie do oczekiwań i potrzeb klienta

asiston dedykowane

OVS S.p.A.
Zaprojektowanie oraz wdrożenie zaawansowanego systemu sprzedażowego, pozwalającego na dynamiczne dopasowanie do oczekiwań i potrzeb klienta

asiston dedykowane

OVS S.p.A.
Zaprojektowanie oraz wdrożenie zaawansowanego systemu sprzedażowego, pozwalającego na dynamiczne dopasowanie do oczekiwań i potrzeb klienta

asiston dedykowane

OVS S.p.A.
Zaprojektowanie oraz wdrożenie zaawansowanego systemu sprzedażowego, pozwalającego na dynamiczne dopasowanie do oczekiwań i potrzeb klienta

asiston dedykowane

OVS S.p.A.
Zaprojektowanie oraz wdrożenie zaawansowanego systemu sprzedażowego, pozwalającego na dynamiczne dopasowanie do oczekiwań i potrzeb klienta

asiston dedykowane

OVS S.p.A.
Zaprojektowanie oraz wdrożenie zaawansowanego systemu sprzedażowego, pozwalającego na dynamiczne dopasowanie do oczekiwań i potrzeb klienta

asiston dedykowane

OVS S.p.A.
Zaprojektowanie oraz wdrożenie zaawansowanego systemu sprzedażowego, pozwalającego na dynamiczne dopasowanie do oczekiwań i potrzeb klienta

asiston dedykowane

OVS S.p.A.
Zaprojektowanie oraz wdrożenie zaawansowanego systemu sprzedażowego, pozwalającego na dynamiczne dopasowanie do oczekiwań i potrzeb klienta

asiston dedykowane

OVS S.p.A.
Zaprojektowanie oraz wdrożenie zaawansowanego systemu sprzedażowego, pozwalającego na dynamiczne dopasowanie do oczekiwań i potrzeb klienta

asiston dedykowane

OVS S.p.A.
Zaprojektowanie oraz wdrożenie zaawansowanego systemu sprzedażowego, pozwalającego na dynamiczne dopasowanie do oczekiwań i potrzeb klienta

asiston dedykowane

OVS S.p.A.
Zaprojektowanie oraz wdrożenie zaawansowanego systemu sprzedażowego, pozwalającego na dynamiczne dopasowanie do oczekiwań i potrzeb klienta

asiston dedykowane

OVS S.p.A.
Zaprojektowanie oraz wdrożenie zaawansowanego systemu sprzedażowego, pozwalającego na dynamiczne dopasowanie do oczekiwań i potrzeb klienta
Zwiększ efektywność i zyskowność w handlu B2B – skontaktuj się z naszym specjalistą już dziś!

  Wyślij wiadomość

  Biura:

  ul. Ciasna 9

  35-232 Rzeszów

  +48177852556 biuro@asiston.pl

  ul. Cybernetyki 19B

  02-677 Warszawa

  +48 519 106 161 warszawa@asiston.pl

  Dane firmy

  Asiston Sp. z o. o.

  ul. Nad Przyrwą 13

  35-234 Rzeszów

  REGON: 061443359

  NIP: 9212029007

  KRS: 0000429107

  Oddział

  ul. Lwowska 56A/18

  22-600 Tomaszów Lubelski

  +48 534 593 504