Terminale, rodzaje i zastosowanie

Umożliwiają bezpośredni kontakt z bankiem za pośrednictwem karty płatniczej

Jako producent rozwiązań IT prezentujemy rozwiązanie do obsługi transakcji sprzedażowo-zakupowych. Nasze rozwiązanie Asiston B2B to platforma sprzedażowa, która sprawdzi się zarówno w małych jak i średnich przedsiębiorstwach.

Terminale, rodzaje i zastosowanie

W dzisiejszych czasach coraz częściej możemy zaobserwować w punktach usługowo-handlowych zjawisko płatności kartą, czyli transakcji bezgotówkowych. Używamy do tego terminali płatniczych, czyli urządzeń, które umożliwiają bezpośredni kontakt z bankiem przy realizacji płatności za pośrednictwem karty płatniczej. Jednym z naszych rozwiązań, które usprawni procesy sprzedażowo zakupowe jest rozwiązanie Asiston B2B.

Rozwiązanie Asiston B2B jako platforma sprzedażowa dla małych i średnich firm.

 

Terminale płatnicze możemy podzielić na dwa rodzaje:

stacjonarne, najczęściej stosowane do przyjmowania płatności bezpośrednio przy kasach, podłączone stale kablami do systemu i zasilania przez co nie trzeba pamiętać o ładowaniu.
mobilne (przenośne), to małe urządzenie używane poza kasą oraz stacją ładującą ich źródłem zasilania jest akumulator lub bateria.

Na początku transakcje kartami odbywały się poprzez przeciągnięcie karty magnetycznej przez terminal obecnie stosuje się urządzenia pozwalające używać karty chipowe i zbliżeniowe, poprzez autoryzację z użyciem kodu PIN.

Podziału można dokonać również ze względu na rodzaj łącza jakie wykorzystywane jest do komunikacji z systemem bankowym:
✔ terminale, które wykorzystują do łączenia linie telekomunikacyjne,
✔ terminale bezprzewodowe, czyli działające na łączach operatorów komórkowych,
✔ terminale, wykorzystujące połączenia internetowe.

Możemy również dokonać podziału ze względu na budowę:
✔ terminal jednomodułowy z wbudowanym PINPAD, zajmuje on mało miejsca, zarówno klient jak i sprzedawca operują na tym samym urządzeniu a w momencie wpisania pinu, sprzedawca odwraca terminal
✔ terminal dwumodułowy z oddzielnym PINPAD, w tym przypadku sprzedawca obsługuje terminal płatniczy a klient oddzielny moduł, którym jest PINPAD z czytnikiem zbliżeniowym.

Podsumowując używanie terminali płatniczych jest dużo wygodniejsze gdyż nie każdy ma ochotę nosić przy sobie gotówkę w postaci banknotów i ciężkich monet, zamiast tego wolimy płacić plastikową kartą, dzięki której wszelkie płatności trwają zaledwie chwilę.

Jako producent rozwiązań IT proponujemy nasze rozwiązanie do obsługi transakcji sprzedażowo-zakupowych. Nasze rozwiązanie Asiston B2B jako platforma sprzedażowa sprawdzi się w małych i średnich przedsiębiorstwach.