Spółka VeggieFresh

Spółka VeggieFresh

Spółka VeggieFresh została założona w 2011 roku i zajmuje się dystrybucją świeżych warzyw na rynek krajowy oraz zagraniczny. Grupa dysponuje bazą przechowalniczo-sortowniczą w woj. podkarpackim oraz bazą przechowalniczą w woj. lubelskim. Właściwe przechowywanie oraz magazynowanie warzyw zapewnia dłuższy termin świeżości i przydatności do spożycia. Posiadane przez spółkę liczne certyfikaty potwierdzają spełnienie norm i wymagań branży spożywczej. Firma nadzoruje cały cykl, począwszy od produkcji przez przechowywanie, sortowanie, pakowanie, aż po dostawę do klientów. Wysokiej jakości warzywa sprzedawane są na rynki detaliczne, hurtowe, eksportowe i przetwórcze. Produkty pakowane są według zapotrzebowania klientów.

Wyzwanie
Wyzwaniem dla Spółki VeggieFresh było przygotowanie systemu, który umożliwi utworzenie pełnej dokumentacji i zgromadzenie niezbędnych informacji o historii pochodzenia warzyw. Nasz autorski system Asiston WMS wzbogaciliśmy o funkcjonalność Karty Pola. Dodanie nowej funkcjonalności wpłynie pozytywnie na budowanie bazy produktowej oraz podniesie jakość dostarczanych produktów.

Rozwiązanie
Uzupełnienie systemu Asiston WMS o nową funkcjonalność tworzy kompleksowe rozwiązanie, będące narzędziem do zarządzania częścią magazynową, jak i biblioteką danych o produktach oraz dostawcach. Wdrożenie systemu Asiston WMS umożliwi rejestrację operacji magazynowych, dzięki czemu możliwa jest kontrola stanów magazynowych w czasie rzeczywistym. Implementacja ułatwia śledzenie w trybie on-line statusów procesów zachodzących na hali (od momentu przyjęcia towaru do chwili jego wydania). System umożliwia monitorowanie poprawności dostaw z wielkościami awizowanymi oraz zgodności skompletowanych zleceń z zamówieniami klientów.

Rezultat:

  • Utworzenie bazy produktowej dla jednostek magazynowych
  • Uproszczenie procesu przyjęcia towarów
  • Usprawnienie procesu wydań magazynowych