Systemy CRM. Dbanie o relacje z klientami na każdym etapie współpracy

Systemy CRM. Dbanie o relacje z klientami na każdym etapie współpracy

Zarządzanie relacjami z klientami (CRM) jest technologią do zarządzania wszystkimi relacjami i interakcjami firmy z obecnymi klientami i potencjalnymi klientami. Cel jest prosty: poprawa relacji biznesowych po to, aby rozwijać swoją firmę. System CRM pomaga firmom pozostać w kontakcie z klientami, usprawnić procesy i poprawić rentowność. Jeśli indywidualne podejście do klienta jest wpisane w standardy obsługi Twoich klientów, wykorzystywanie narzędzi CRM również powinno być standardem pracy działu obsługi klienta w Twojej firmie.

Zarządzaj umiejętnie relacjami z Klientem

Zadowolony klient to najlepsza reklama dla Twojej firmy. Dlatego tak ważne są dobre relacje z klientami oraz odpowiednia jakość obsługi klienta na każdym etapie współpracy – począwszy od pierwszego zapytania, skończywszy na końcowym rozliczeniu. Również w późniejszym czasie nie warto bagatelizować wagi dobrych relacji z klientem. W zarządzaniu relacjami z klientami Twojej firmie pomocny będzie profesjonalny system CRM.

Zarządzaj klientami

Jeśli indywidualne podejście do klienta jest wpisane w standardy obsługi Twoich klientów, wykorzystywanie narzędzi CRM również powinno być standardem pracy działu obsługi klienta w Twojej firmie. Rozwiązania CRM umożliwiają tworzenie grup klientów i zarządzanie nie tylko danymi kontaktowymi, ale także dotychczasową historią z klientem. Dzięki niemu szybko sprawdzisz, na jakim etapie zakończył się ostatni kontakt, a także zaplanować dla wybranych klientów specjalne oferty.

Podnieś jakość obsługi klientów Twojej firmy

System CRM to – jak sama nazwa mówi – rozwiązanie przeznaczone do zarządzania relacjami z klientami. Jeśli chcesz poprawić kontakt z klientami Twojej firmy i podnieść jakość ich usługi, powinieneś koniecznie zacząć od wdrożenia dobrego rozwiązania CRM.

Rozwiązanie CRM pomaga skoncentrować się na relacjach organizacji z poszczególnymi osobami — w tym klientami, usługobiorcami, współpracownikami lub dostawcami — przez cały cykl życia z nimi, w tym znajdować nowych klientów czy zapewnić wsparcie i dodatkowe usługi w całej relacji.

Kontroluj zadowolenie klientów Twojej firmy

Zarządzając z jednego narzędzia bazą klientów, możesz łatwo kontrolować realizowane zamówienia, a także dbać o ich zadowolenie. System CRM ułatwi Ci zarządzanie reklamacjami i dopilnowanie, aby każdy klient w ostatecznym rozrachunku był zadowolony. Ponadto, rozwiązania CRM to cenne narzędzie w organizowaniu działań posprzedażowych (m.in. planowanie wysyłki upominków świątecznych).

Zarządzaj komunikacją z klientami

Rozwiązania CRM to najlepsza metoda zarządzania korespondencją z klientami. Na każdym etapie – począwszy od zapytania, poprzez przesłanie oferty, skończywszy na zrealizowaniu zamówienia, rozliczenia i zbieraniu opinii od klientów – możesz zarządzać komunikacją z klientem. Przykładowo, możesz zaplanować termin przesłania oferty w odpowiedzi na zapytanie klienta.

Chociaż systemy CRM były tradycyjnie używane jako narzędzia sprzedaży i marketingu to obsługa klienta i wsparcie jest rosnącym segmentem CRM i kluczowym elementem w zarządzaniu całościowymi relacjami z klientami. Dzisiejszy klient może zgłosić problem w jednym kanale, a następnie przełączyć się na e-mail lub telefon, aby rozwiązać go na osobności. Platforma CRM umożliwia zarządzanie zapytaniami w wielu kanałach bez utraty kontroli.

Program wspomagający działania handlowe

Insert Gestor GT

Program został zaprojektowany z myślą o zarządzaniu relacjami z Klientami oraz oszczędności czasu przy zapewnieniu skuteczności i niewielkim nakładzie pracy. Insert Gestor GT wspiera różnego rodzaju działania handlowe, dzięki jego wszechstronności i elastyczności, program może zostać wykorzystany do firm o dowolnej specjalizacji. Program Gestor GT stanowi część linii Insert GT, zawierającego programy: Subiekt GT, Gratyfikant GT oraz Rewizor GT. Program został opracowany tak, aby zaoszczędzić czas oraz zapewnić skuteczność przy niewielkim nakładzie pracy.

Najważniejsze zalety programu

  • dostęp do wszelkich informacji o klientach,
  • kalendarz ukazujący zadania do wykonania, terminy oraz czynności, z funkcją przypominania,
  • moduł poczty elektronicznej, możliwość tworzenia zbiorczych wiadomości
  • system notatek,
  • biblioteka dokumentów,
  • obsługa walut,
  • dostosowywanie wydruków do własnych potrzeb, (własne pola, pasek szybkiego dodawania obiektów),
  • możliwość przeglądania historii kontaktów z klientami

Przyciągaj klientów do Twojej firmy

Zarządzając bazą klientów, zwłaszcza tych potencjalnych, możesz zaplanować działania marketingowe, które przyciągną ich do Twojej firmy na stałe. Informacje na temat rabatów, okresowych promocji mogą z powodzeniem zachęcić klientów do skorzystania z Twojej oferty. Zaawansowane systemy CRM posiadają funkcjonalności, które są pomocne tego typu działaniach.

Utrzymaj klientów przy Twojej firmie

Przyciągnięcie klienta do firmy to połowa sukcesu. Równie ważne jest zbudowanie jego lojalności i utrzymanie go przy firmie. Jak tego dokonać? Oczywiście dbając o regularny kontakt z klientem i sukcesywne przesyłanie informacji na temat interesujących go produktów i usług (w tym specjalnych rabatów). System CRM również w zakresie utrzymania klienta jest bardzo pomocny.

Nowa generacja CRM idzie o krok dalej: wbudowana inteligencja i sztuczna inteligencja pozwalają automatyzować zadania administracyjne, takie jak wprowadzanie danych i kierowanie zgłoszeń lub spraw serwisowych, dzięki czemu można zaoszczędzić czas na bardziej wartościowe czynności. Automatycznie generowane statystyki pomagają lepiej zrozumieć klientów, a nawet przewidzieć, jak będą się czuć i działać, dzięki czemu pozwalają przygotować właściwy kontakt. AI pomaga również znaleźć możliwości, które mogą być ukryte w danych biznesowych.